A hosszú hétvége miatt egy kertgyűlés nélküli kerti napot tartottunk vasárnap, mivel a múlt heti kertgyűléses alkalmat el kellett halasztanunk az eső miatt. Így is elég sokan részt vettek és sok mindent tevékenykedtünk, íme:
A közös ágyások be lettek ültetve, ültetéskor pluszban tettünk hozzá 20-20 liter földet és dudaritot is a két ágyáshoz talajjavítás céljából. Idén az 1. közös ágyásba középre talajtakarónak édesburgonya került (itt volt tavaly a főzőtök), a szélére pedig egyelőre kukorica. Ha már megnő egy kicsit, akkor ültetünk sárga illetve zöldbabot is mellé. Illetve zöldbab már most is lett ültetve mellé.
2. A második közös ágyásba került a főzőtök és két sornyi okra. (Az okra egy hazánkban kevéssé ismert, de jól termeszthető növény, kedvezően hat többek között az emésztésre. Mivel semleges az íze, jól lehet elkészítéskor fűszerekkel ízesíteni.)
3. Az egyik övárokban már szépen nő a csicsóka, egy másikba kétféle sütőtököt ültettünk: magról gesztenye-állagút illetve egy japán eredetű fajtát palántáról.
4. Folytattuk a rendrakást a közös polcokon az egyik faházban, dobozokba kerültek csoportosítva az apróbb dolgok és fel lettek iratozva.
5 . Adományként kaptunk műanyag székeket az egyik kedves kerttag házaspártól. Mivel egy kicsit meg volt fakulva a színük, megújítottuk egy műanyag alapozó- és fedőfestékkel. Még egyszer le kell kenni, de meglepően jó lett a színe az első kenésre is, a halványkék székből sötétzöldet varázsoltak a szorgos kezek és a festék :-).
6. Két korábban kapott bokrot átültettünk a közösségi tér szélére, hogy ne tűnjenek el a hosszúra hagyott fűben illetve később hozzájáruljanak a közösségi tér keretezéséhez.
7. Megemeltük az egyik esővízgyűjtő tartályt, hogy aláférjen a locsolókanna. Ezt lehet majd arra is használni, hogy megtöltjük félig a slagról, hogy állott vízzel tudjunk locsolni.
A következő alkalommal végre kertgyűlést is tudunk tartani reményeink szerint, ahol átbeszéljük az aktuális kérdéseket és megtervezzük az ötletként felhozott feladatokat.
Így is egy tartalmas és produktív délutánt töltöttünk együtt, ki-ki megtalálta a maga feladatát illetve a saját ágyásában is tevékenykedett a palánták ültetésével. A közös ágyások beültetésében egy tapasztaltabb kerttagunk segédkezett, tőle is rengeteget tanultunk közben a növényekről és az ágyás előkészítéséről.